ZAPROSZENIE NA BEZPŁATNE SZKOLENIA

Szanowni Państwo,
Instytut Doskonalenia Nauczycieli „Solidarność” zaprasza nauczycieli do zgłoszenia się na bezpłatne szkolenie on-line w ramach projektu „Lekcja:Enter” (ogólnopolski projekt dla nauczycieli podnoszący kompetencje z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych - TIK, rekomendowany przez MEiN).
Realizatorem szkoleń jest Instytut Doskonalenia Nauczycieli „Solidarność" – ogólnopolska, akredytowana placówka doskonalenia nauczycieli. Dotychczas przeszkolono w ramach IDN”S” ponad 3 tys. nauczycieli w projekcie „Lekcja:Enter”.

Trzy projekty grantowe w ramach projektu „Lekcja:Enter” są realizowane przez IDN „S” od stycznia 2023 r. do końca czerwca 2023 r. dla ponad 2 tys. nauczycieli z 12 województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, mazowieckiego, lubuskiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
Przystąpienie do projektu „Lekcja:Enter” przez nauczycieli danej szkoły jest wypełnieniem jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.
Ponadto projekt „Lekcja:Enter” koreluje z rządowym programem „Aktywna tablica”. Ułatwia otrzymanie przez szkołę wsparcia finansowego z programu „Aktywna tablica” i wypełnienie zobowiązań szkoleniowych w tym programie.

Do kogo skierowany jest projekt?
- Do projektu mogą zgłaszać się indywidualnie lub zbiorowo nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych z przedmiotów ogólnokształcących.
W tej edycji projektu (VIII) nie szkoli się informatyków, nauczycieli szkół policealnych i przedmiotów praktycznej nauki zawodu.
Ile trwają szkolenia?
- Szkolenie nauczycieli trwa 18 godzin lekcyjnych, na które składają się 16,2 godziny szkolenia online z trenerem oraz 1,8 godziny pracy własnej na platformie projektu (czyli odsłuchanie webinarium).
Dla nauczycieli 4 grup przedmiotowych przewiduje się 4 spotkania on-line z trenerem (moduły):
- Wspólne uczenie się on-line i elektroniczne zasoby edukacyjne. Wprowadzenie do szkolenia (4,5 godz. lekcyjnych);
- Aktywizujące metody wspierane TIK (4 godz. lekcyjne);
- Tworzymy własne e-materiały. Elektroniczne zasoby edukacyjne dla różnych przedmiotów (4,67 godz. lekcyjnych);
Metodyczne aspekty kształcenia z wykorzystaniem technologii (3 godz. lekcyjne) i jeden moduł jako praca własna uczestnika „Jak wykorzystać TIK na lekcji? Praca własna na platformie „lekcjaenter.pl" (odsłuchanie webinarium – 80 minut/1,8 godz. lekcyjnych).
Aby zaliczyć szkolenie i otrzymać zaświadczenie wystarczy osiągnąć próg frekwencji 60%.
Gdzie odbywają się szkolenia?
- szkolenia odbywać się będą wyłącznie on-line!
Jak zgłosić się do projektu?
- Zgłoszenia indywidualne i zbiorowe należy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Zgłoszenie musi zawierać:
Nazwisko i imię
adres e-mail
nazwę i nr RSPO szkoły
Po podaniu tych danych nauczyciel zostaje zapisany na Platformie „Lekcja:Enter” - https://lekcjaenter.pl/ i na podany przez nauczyciela adres e-mail otrzyma link aktywacyjny pozwalający mu dokończyć rejestrację na platformie projektu.
Więcej informacji o projekcie na stronie https://lekcjaenter.pl/ lub http://instytutdoskonalenianauczycieli.pl
Zgłoszenia (indywidualne i zbiorowe) prosimy przysyłać na adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Serdecznie zapraszamy

Formularz rekrutacyjny na 8 edycję Lekcji:Enter