Mazowieckie II

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do zgłoszenia szkoły na bezpłatne szkolenia w ramach projektu „Lekcja:Enter” (ogólnopolski projekt dla nauczycieli podnoszący ich kompetencje z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych - TIK, rekomendowany przez MEN).
Realizatorem szkoleń w 12 województwach, w tym w województwie mazowieckim jest Instytut Doskonalenia Nauczycieli "Solidarność" - ogólnopolska, akredytowana placówka doskonalenia nauczycieli.
Projekt grantowy jest realizowany od 1 marca 2021 r. do końca czerwca 2022 r.
Przystępując do projektu „Lekcja:Enter” szkoła wypełnia jeden z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021: „Wykorzystanie w procesach edukacyjnych narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia na odległość. Bezpieczne i efektywne korzystanie z technologii cyfrowych”.
Ponadto projekt „Lekcja:Enter” koreluje z rządowym programem „Aktywna tablica”. Udział szkoły w projekcie ułatwia pozyskanie funduszy z programu „Aktywna tablica”.
Do projektu szkołę zgłasza dyrektor mając na względzie założenia projektu, aby minimalny skład zespołu wynosił 5 osób z co najmniej dwóch grup przedmiotów, w tym osoba z kadry zarządzającej szkołą (dyrektor lub wicedyrektor).
Oczywiście zgłoszenie może dotyczyć wszystkich nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących, co jest rekomendowane przez MEN, Ministerstwo Cyfryzacji i Operatora Projektu Lekcja:Enter - konsorcjum: Fundację Orange, Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Spraw Publicznych.
Ze względu na trwający stan epidemii szkolenia w ramach projektu grantowego (również te planowane jako stacjonarne) odbywać się będą wyłącznie online!
Po ukończeniu 40 godzinnego, bezpłatnego szkolenia nauczyciele otrzymują certyfikaty a Szkoła może realizować projekt „Aktywna szkoła z TIK”.
Zgłoszenia szkół: na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub osoby do kontaktu:
Monika Napiórkowska
661 718 799
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wojciech Jaranowski
603 090 888
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłaszając wstępnie szkołę prosimy o podanie adresu e-mail członka kadry zarządzającej, który weźmie udział w szkoleniach i nr RSPO szkoły celem zarejestrowania szkoły na platformie projektu.
Po wstępnym zgłoszeniu szkoła zostanie zarejestrowana na Platformie Projektu „Lekcja:Enter”. Na podany adres mailowy osoba z kadry zarządzającej szkołą, która weźmie udział w szkoleniach, otrzyma z platformy „Lekcja:Enter” dwa e- maile: jeden do dokończenia rejestracji na platformie przez siebie, drugi dla nauczycieli biorących udział w projekcie do ich indywidulanej rejestracji na Platformie.
Jeśli szkoła będzie już przez nas zarejestrowana na Platformie „Lekcja:Enter”, to rejestrować się na platformie mogą również w każdej chwili jeszcze inni nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, którzy wcześniej nie zostali zgłoszeni do projektu.
Jednocześnie zgłoszenie szkoły do projektu grantowego (zał. 1), oświadczenia o zapoznaniu się z regulaminem (zał. 2) oraz deklarację dyrektora szkoły przystępującej do projektu (zał. 3) prosimy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. natomiast oryginały w wersji papierowej należy dostarczyć lub przesłać pocztą tradycyjną na adres: Instytut Doskonalenia Nauczycieli „Solidarność” - Biuro Projektu Grantowego „Szkolenia TIK dla nauczycieli Województwa Mazowieckiego II”, ul. Wolska 47, 01-201 Warszawa.
Ze względu na naukę zdalną i nieobecność nauczycieli w szkole oświadczenia nauczycieli (zał. 2) można dosłać po powrocie do nauczania stacjonarnego.
Dokumenty rekrutacyjne są dostępne także na naszej stronie: http://instytutdoskonalenianauczycieli.pl
Więcej o projekcie „Lekcja:Enter”: https://lekcjaenter.pl/